Kontrola Szczelności – Przeglądy CRO

Kontrola szczelności – przeglądy CRO na Śląsku

Każdy właściciel firmy, który posiada w swoim przedsiębiorstwie urządzenia chłodnicze, zobowiązany jest o ich wpis do Centralnego Rejestru Operatorów. Do niego powinny być wpisane wszystkie urządzenia chłodnicze w tym również te w samochodach i przyczepach chłodniczych. Przepisy, które nakazują prowadzenie odpowiedniej dokumentacji, wiążą się z emisją szkodliwych f-gazów, czyli fluorowanych gazów cieplarnianych przez te urządzanie, które mogą naruszać warstwę ozonową naszej planety. Urządzeniami, które wymagają wpisu do CRO są urządzenia chłodnicze oraz klimatyzacyjne. W FG System zajmujemy się profesjonalną konserwacją maszyn chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości, pomożemy Ci z dokonaniem wpisu do Centralnego Rejestru Operatorów na Śląsku to skontaktuj się z nami.

Substancje, które zaliczane są do grupy f-gazów to związki chemiczne zawierające fluor, takie jak R410A, R404A, R134A i R32. To właśnie te substancje są wykorzystywane w systemach klimatyzacyjnych w roli czynników chłodzących. Takie maszyny muszą obowiązkowo zostać zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO), jeżeli ilość tego gazu odpowiada ekwiwalentowi

  • 5 ton lub więcej CO₂ w przypadku urządzeń niehermetycznie zamkniętych (typu split),
  • 10 ton lub więcej CO₂ w przypadku urządzeń hermetycznie zamkniętych (typu monoblock).

Dlaczego warto przeprowadzać okresowe kontrole szczelności?

Poza samym wymogiem, który jest odgórnie narzucony przez ustawę i sankcjonowanym grzywną, warto przeprowadzać okresowe przeglądy urządzeń chłodniczych oraz kontrole szczelności z wpisem do CRO ze względu na ich poprawne działanie. Odpowiednio szybkie wykrycie nieszczelności w systemie klimatyzacyjnym może być kluczowe dla zdrowia i życia osób, które pracują w pobliżu takich urządzeń.
Ważne jest, aby zwrócić uwagę na ilość czynnika, wyrażoną w wartościach ekwiwalentu CO2, obecnego w urządzeniach i sprawdzić, czy wymagane jest przeprowadzanie częstszych kontroli.

Jak przebiega kontrola szczelności CRO na śląsku?

Nie zaleca się przeprowadzania kontroli szczelności CRO samodzielnie, powinien się tym zająć profesjonalny serwisant, który posiada stosowny certyfikat umożliwiający mu sprawdzanie tego typu urządzeń. Podczas przeglądu urządzeń chłodniczych można określić czy jej elementy nie będą wymagały wymiany lub naprawy. Nasze specjalistyczne usługi kontroli szczelności układu freonowego są nie tylko zgodne z najwyższymi standardami branżowymi, ale także zakończone protokołem, który jest niezbędny do wpisu CRO. W ramach naszych usług szczególną uwagę przykładamy do przeglądu urządzeń chłodniczych, obejmującego kompleksowe sprawdzenie ich stanu. Posiadamy certyfikat przedsiębiorcy oraz uprawnienia personalne UDT, co świadczy o naszym profesjonalizmie oraz jest potwierdzeniem naszych kompetencji w przeprowadzaniu tego rodzaju prac.

Wpisy CRO dla Dużych Sieci Handlowych na Śląsku

Dla dużych sieci handlowych FG System oferuje kompleksową obsługę, obejmującą zarówno prowadzenie wpisów, przegląd agregatów chłodniczych, jak i kontrolę szczelności na terenie całej Polski. Nasza oferta skierowana jest nie tylko dla pojedynczych punktów sprzedaży, ale także do wielooddziałowych przedsiębiorstw. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy elastyczne umowy serwisowe, które zapewniają kompleksową opiekę nad układami chłodniczymi.

Zależy nam na satysfakcji naszych klientów, dlatego proponujemy atrakcyjne ceny za wykonane zlecenia, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Nasz zespół doświadczonych specjalistów gwarantuje nie tylko profesjonalne wykonywanie usług, ale także szybkość i skuteczność w działaniu. Jako firma posiadająca niezbędne certyfikaty i akredytacje, jesteśmy gotowi sprostać najwyższym wymaganiom branżowym. FG System to pewny partner w dziedzinie kontroli szczelności układów freonowych. Działamy profesjonalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i oferujemy konkurencyjne warunki współpracy. Bezpieczeństwo Twoich urządzeń chłodniczych to nasz priorytet. Skorzystaj z naszych usług, a zapewnimy Ci spokojną eksploatację i zgodność z obowiązującymi normami.