Serwis i naprawa lad chłodniczych

Serwis i naprawa lad chłodniczych na Śląsku

Lady chłodnicze znajdują swoje szerokie zastosowanie w różnych branżach, służą głównie do utrzymania odpowiedniej temperatury wyeksponowanych towarów spożywczych, które nie posiadają folii ochronnej i tym samym łatwo mogłyby ulec zepsuciu. Najczęściej możemy je spotkać w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach, w szczególności przydają się do przechowywania mięsa, owoców morza, czy też nabiału. Jak większość urządzeń chłodniczych również lady chłodnicze wymagają odpowiedniego serwisu.

Czym charakteryzuje się lada chłodnicza?

Lada chłodnicza jest to jedno z wielu urządzeń chłodniczych, które są używane w branży gastronomicznej. Oprócz oczywistej korzyści, jaką jest zapewnienie odpowiedniej temperatury dla produktów znajdujących się w niej, pełni także funkcje promocyjną, towary, które klient może zobaczyć, dużo lepiej się sprzedają. Jednocześnie dzięki nim możliwe jest przetrzymywanie produktów w odpowiedniej temperaturze niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Same lady chłodnicze mogą również wyglądać estetycznie dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia, czy materiałów z których są zbudowane.

Na rynku istnieją lady chłodnicze o różnych wielkościach i parametrach przeznaczone do ekspozycji towarów. Lady chłodnicze składają się z takich elementów jak układ chłodniczy, korpus, blat, ekspozycja i różnego rodzaju akcesoria. Mogą one zarówno posiadać wbudowany agregat chłodniczy, jak i również występują modele, które będą wymagały dostępu do zewnętrznego systemu chłodzenia.

Jak dbać o lady chłodnicze?

W celu prawidłowego działania lad chłodniczych na Śląsku koniecznym będzie odpowiednia ich konserwacja, dokładne czyszczenie oraz inspekcja tych urządzeń chłodniczych. Osiadający się kurz i brud może skutecznie utrudnić ich prawidłowe działanie. Dlatego sugeruje się, aby codziennie sprawdzać temperaturę panującą wewnątrz lady chłodniczej. Kolejnym ważnym elementem będzie cotygodniowe dokładne umycie wnętrza lady za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego zadania środków chemicznych. Okresowo, raz w miesiącu, konieczne jest również przeczyszczenie wężownicy skraplacza i sprawdzenie, czy uszczelki nie uległy pęknięciu lub rozerwaniu. Dodatkowo, co kwartał, zaleca się przegląd silników wentylatorów, sprężarek oraz innych elementów mechanicznych, aby sprawdzić, czy nie występuje luz w częściach i czy nie ma nadmiernego hałasu.

W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu konieczne jest zgłoszenie się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się naprawą lad chłodniczych na terenie Śląska. Samodzielnie ciężko nam jest ocenić co może powodować problemy w funkcjonowaniu urządzenia, dlatego najlepiej zgłosić się o pomoc do renomowanego serwisu lad chłodniczych. W naszej firmie cenimy przede wszystkim profesjonalizm dlatego przykładamy się, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie

Jak zdiagnozować czy lada chłodnicza wymaga naprawy?

Oto w jaki sposób powinna przebiegać należyta inspekcja, która pomoże w prawidłowej naprawie lad chłodniczych:

  • Temperatura – sprawdź, czy temperatura wewnątrz lady chłodniczej jest odpowiednia. Jeśli jest za wysoka lub za niska, może to wskazywać na problem z układem chłodzenia.
  • Oświetlenie – upewnij się, że oświetlenie wewnątrz lady działa poprawnie.
  • Hałas – jeśli słyszysz niepokojące dźwięki, mogą one wskazywać na problemy z wentylatorem, sprężarką lub innymi podzespołami.
  • Sprawdzenie uszczelnień – upewnij się, że uszczelki drzwi są w dobrym stanie. Uszkodzone uszczelki mogą prowadzić do wycieku zimnego powietrza i podwyższenia temperatury wewnątrz lady.
  • Odmrażanie – jeśli lada chłodnicza podatna jest na tworzenie się lodu, sprawdź, czy nie ma nadmiernego nagromadzenia się lodu na chłodniczych elementach. W niektórych przypadkach konieczne może być odmrażanie.
  • Sprawdzenie przewodów i rur – zajrzyj z tyłu lady, aby sprawdzić, czy przewody i rury nie są uszkodzone lub przeciekają. Wycieki mogą prowadzić do utraty chłodzenia.
  • Filtr kondensatora i wymiana filtra – w przypadku gdy lada chłodnicza wyposażona jest w filtry kondensatora, sprawdź, czy nie są zbyt zabrudzone. W razie potrzeby oczyść je lub wymień.
  • Wymiana części – jeżeli podczas diagnozy zidentyfikujesz konkretną uszkodzoną część, taka jak termostat, wentylator, sprężarka czy inny element, może być konieczna ich wymiana. Pamiętaj jednak o tym, by nie robić tego samodzielnie tylko zgłosić ten problem do serwisu lad chłodniczych.
  • Wezwij profesjonalnego serwisanta – jeśli nie jesteś pewien, jak rozwiązać problem, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem lad chłodniczych.

W FG system zajmujemy się naprawą oraz serwisem urządzeń chłodniczych w tym również lad chłodniczych. Jako eksperci w tej dziedzinie potrafimy szybko i bezproblemowo zająć się potencjalną naprawą lad chłodniczych na terenie Śląska. Sami wiemy, jak ważne jest zadowolenie klientów, dlatego nie chcąc narażać Cię na utrudnienia w Twoim miejscu pracy wykonujemy serwis lad chłodniczych w dni wolne od pracy, tak aby nie destabilizować prowadzenia Twojego biznesu. Nieważne czy posiadasz ladę chłodniczą jednosegmentową, czy wielosegmentową, w FG system naprawiamy je wszystkie.